Тиждень до Дня толерантності
У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов усіх учасників освітнього процесу з 16 по 20 листопада 2020 року в нашій школі був проведений Тиждень толерантності під девізом «Толерантність - дорога до миру та співпраці».
Тиждень до Дня толерантності в КЗ «Чкаловська ЗОШ І-ІІІ ступенів»
Толерантність – це вміння людини ставитись без агресії до думок інших людей, до їх способу життя, віросповідання, звичаїв, традицій, ідей і почуттів. Виявлення толерантності залежить від методу виховання людини, її оточення чи навіть від країни, а точніше кажучи, від пережитків минулого народу, їх сформованої думки, яку вони вже не хочуть міняти. Деякі люди сприймають толерантність як належне, не ставлячись до вияву терпимості з пихою чи лицемірством. А деякі згадують про толерантність (терпимість) чи ввічливість або тактовність взагалі тільки в День Толерантності.
У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних настанов усіх учасників освітнього процесу з 16 по 20 листопада 2020 року в нашій школі був проведений Тиждень толерантності під девізом «Толерантність - дорога до миру та співпраці».
План проведення тематичного тижня був насичений та різноманітний. Кожного дня протягом тижня на шкільному сайті було висвітлено план дій на наступний день, правила, яких необхідно було дотримуватися, фотозвіт і опис основних моментів пройдешнього дня, адже кожен день був не схожим на інші.
Так, в понеділок 16 листопада, який офіційно вважається Днем толерантності практичним психологом Роїк Л.І. було проведено тренінг для педагогів «Толерантність та її місце в освітньому процесі», на якому мова йшла про толерантність, її місце в освітньому процесі та дотримання принципів толерантного поводження не лише серед здобувачів освіти, а й педагогічних працівників. На початку тижня бібліотекар Вініченко С.Л. оформила стенд «Вислови про толерантність», далі учні 1-11 класів разом зі своїми класними керівниками під час години спілкування «Дружній колектив: який він?» поговорили про дружбу та ввічливе ставлення один до одного та разом взяли участь у акції «Створи квітку толерантності», де всі бажаючі мали змогу написати на пелюстках квітки риси знайомих їм толерантних людей і прикріпити виготовлені квітки на символічну галявину. В цей же день практичний психолог Роїк Л.І. провела анкетування серед учнів 8-11 класів «Що ти знаєш про толерантність», а з учнями 6-7 класів було проведено анкетування «Що таке толерантність» з метою виявлення рівня поінформованості дітей з даної теми. Символом понеділка був зелений колір, який в психології означає ніжність, оздоровлення, безконфліктніть, комфорт.
Вівторок 17 листопада "День посмішки і гарного настрою" розпочався з дому кожного учня і вчителя, адже необхідно було підібрати в одязі чи аксесуарах жовтий колір, який, до речі, в психології означає позитив, оптимізм, сприяє появі позитивних емоцій, віри в щасливе майбутнє. В цей день учні 1-4 класів взяли активну участь в конкурсі малюнків «Квітка толерантності», потім вчителі початкових класів провели для них усний журнал «Правила ввічливості», а на уроках для учнів 5-11 класів вчителі-предметники провели хвилинку позитиву «Комплімент кожному» (це створювало позитивний настрій на уроках, ситуацію успіху та підвищувало самооцінку здобувачів освіти).
Середа 18 листопада "День відкритості та тактовності», колір дня - білий, який в психології означає благородство, чистоту, чесність, відкритість. На першому поверсі всі бажаючі мали змогу висловити свою думку щодо толерантності на Паркані Відвертості «Я хотів би сказати. Після другого уроку, як зазвичай відбувається по середах, класні керівники провели виховні години: для учнів 1-4 класів «Хто така толерантна людина?», для 5-11 класів «Толерантність – запорука людяності». Цього ж дня учні 1-11 класів мали змогу переглянути відеоролики та соціальні реклами про доброту, терпіння та порозуміння в світі. Протягом всього дня в фойє була розміщена «Скринька довіри», яку підготувала практичний психолог Роїк Л.І., кожен бажаючий міг написати про «наболіле» або навпаки поділитися радістю.
Четвер 19 листопада пройшов під назвою День взаєморозуміння та порозуміння. Колір дня був синій, що в психології означає оптимізм і спокій, пригнічує агресивність і руйнівні емоції. На перервах учні 5-8 класів мали можливість пройти тестування «Який ти друг?», і, підрахувавши бали, ознайомитися з результатами тестування. На уроках мистецтва вчителі Горлач І.І. та Романенко Л.Г. ознайомили учнів 1-9 класів з музичною культурою інших народів світу «Шедеври етнічної музики» (метою цього заходу було попередження расизму). Також протягом всього дня учні 1-11 класів створювали «Дерево толерантності», яке символізує собою життя, мудрість, духовну культуру людства - цей універсальний символ, який поєднує небо й землю, містить в собі силу й міць, - став основою для вираження почуттів, адже на нього діти клеїли власноруч підписані листочки з рисами характеру, які притаманні лише толерантним людям.
П'ятниця 20 листопада - День ввічливості, колір дня - червоний, який в психології має дію як допінг, збуджує психіку людини, пробуджує в неї бажання діяти і просто піднімає настрій. У фойє було прикріплено символічний паркан «Ввічливих слів», для учнів 7, 8 класів класними керівниками був проведений круглий стіл «Звичаї народів світу», а класні керівники 7-9 класів здійснили разом зі своїми учнями цікаву подорож «Світ навколо нас». Цього дня було проведене голосування учнів 5-11 класів, в ході якого необхідно було обрати «Міс і містера толерантність учнівського колективу». До речі, в цьому опитуванні одержали перемогу учні 10 класу Іванова Інна та Макаренко Іван. Закінчився день п'ятниці рефлексією для учнів 5-11 класів «Дошка гарного настрою», яку провели класні керівники цих класів. Цього ж дня були підведені підсумки тижня, переможці отримали свої подяки та подарунки, а бібліотекар ЗЗСО Вініченко С.Л. розмістила матеріали заходів на сайті закладу. Та головним моментом було те, що всі діти нашої школи відзначили всі проведені заходи лише позитивно.
Заходи Тижня толерантності виховують чуйність, доброту, ввічливість, взаємодопомогу, людяність, терпимість, почуття поваги один до одного, відповідальність у стосунках з оточуючими. Саме формування цих рис у підростаючого покоління є нагальною потребою сучасного суспільства.
ЗВР КЗ «Чкаловська ЗОШ І-ІІІ ступенів» Овчар О.М.