Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 3 людини

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ № 145 під час карантину щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)

Дата: 25 жовтня 2021 о 08:23

Комунальний заклад

«Чкаловська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Чкаловської сільської ради Мелітопольського району Запорізької області»

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ №  145

під час карантину щодо запобігання поширенню

коронавірусної хвороби (COVID-19)

1. Загальні положення

  1. Інструкцію розроблено відповідно до Закону України «Про охорону праці» (Постанова ВР України від 14.10.1992 № 2694-ХІІ) в редакції від 20.01.2018 р, статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», на основі «Положення про розробку інструкцій з охорони праці», затвердженого Наказом Комітету по нагляду за охороною праці Міністерства праці та соціальної політики України від 29 січня 1998 року № 9 в редакції від 30 березня 2017 року, постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я, Міністерства охорони здоров'я України та Національної служби здоров'я України.
  2. Ця інструкція поширюється на всіх учасників освітнього процесу та її виконання є обов'язковим.
  3. Що таке новий коронавірус?

У січні 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила про спалах нової коронавірусної хвороби в провінції Хубей, Китай. Всесвітньою організацією охорони здоров'я оголошено надзвичайний стан у галузі охорони здоров'я міжнародного рівня, оскільки захворювання має високий ризик поширення коронавірусної хвороби у 2019 році (COVID-19)  в інші країни світу. ВООЗ та органи охорони здоров'я в усьому світі вживають заходів щодо стримування спалаху (COVID-19).

Коронавіруси - це велика родина респіраторних вірусів, іцо можуть спричиняти захворювання: від звичайної застуди до тяжкого гострого респіраторного синдрому.

Новий коронавірус - це передусім зоонозна інфекція. Тобто вона може передаватися від тварини до людини. Зазвичай, такі віруси не несуть загрози для людей. Проте коронавіруси можуть швидко мутувати та ставати небезпечними. Так, наприклад, вірус ЗАІСоУ у 2002-2003 роках викликав спалахи гострого распітораторного сидрому, а вірус МЕЯЗ-СоУ у 2012 році спричиняв близькосхідний респіраторний синдром.

Вірус 2019-пСоУ вперше зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року. Тоді більшість людей, уражених новим вірусом, були пов'язані з ринком в м. Ухань. На цьому ринку продають продукти, тварин тощо. Проте на сьогодні вірус передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини.

Новий штам коронавірусу може викликати тяжку форму пневмонії. Перебіг хвороби залежить від імунітету людини. Більшість людей, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров'ям. Серед померлих багато людей літнього віку з хронічними захворюваннями.

Основне занепокоєння викликає діапазон вираженості симптомів: деякі люди мають легкі симптоми, інші - тяжко хворіють. Це ускладнює встановлення справжньої кількості заражених та швидкості передачі вірусу від людини до людини.

   1.4. Як передається захворювання?     

Наразі відомо, що COVID-19 передається краплинним та контактним шляхами. Переважає контактний шлях зараження. Найчастіше вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об'єктів (тварин, м'яса, риби, дверних ручок, поручнів), забруднених виділеннями з дихальним шляхів хворого чи інфікованого.

Вірус не циркулює в повітрі, а передається від людини до людини. Вірус не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чхання. Відстань - це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви знаходитесь на відстані понад 1,5 м.

1.5. Симптоми COVID-19.

У людини, інфікованої коронавірусом, розвивається респіраторне захворювання різної тяжкості із такими основними симптомами:

Легкі симптоми:

Тяжкі симптоми:

  • температура до 38оС,

Бр 02 > 95%, співвідношення гемоглобіну, який містить кисень до загальної кількості гемоглобіну в крові (норма 96-99 %)

  • кашель,
  • нездужання,
  • ринорея,
  • біль у горлі.
  • гарячка в анамнезі, або температура вище 38°С,
  • кашель протягом останніх 10 днів,
  • задишкою 30 дих/хв,
  • посилення дихання,
  • наявність мокротиння або кровохаркання,
  • кон'юнктивіт,
  • шлунково-кишкові симптоми (такі як нудота, блювання та/або діарея),
  • зміни психічного стану (сплутаність свідомості, млявість). *Симптоми можуть проявитися через 2-14 днів після зараження новим коронавірусом. У багатьох пацієнтів COVID-19 спричиняє запалення обох легень (пневмонію).

1.6. Що робити, якщо у вас симптоми COVID-19?

  • Залишайтесь вдома.
  • Подзвоніть своєму лікареві.
  • Опишіть своєму лікарю симптоми, історію подорожей. Окремо потрібно розповісти, чи були ви в контакті з людьми, які потенційно можуть бути інфіковані (наприклад, такими, що повернулися з країн з місцевим розповсюдженням вірусу).
  • Виконуйте інструкції свого лікаря.
  • При невідкладних станах - температура вище 38, яка не збивається, та утруднене дихання - набирайте 103.

-Якщо ви маєте симптоми COVID-19, не потрібно негайно йти до свого лікаря або в найближчу лікарню.

-Не потрібно самостійно приймати рішення та йти на тестування стосовно наявності COVID-19. По- перше, рішення про необхідність тестування приймає ваш сімейний лікар або терапевт. По-друге, в лабораторії та лікарні збільшується ризик підхопити вірус, якщо поруч буде людина з коронавірусом.

-Не потрібно робити тест на коронавірус людині зі звичайним ГРВІ.

Перше, що потрібно зробити, це - подзвонити лікарю, з яким укладено декларацію. Якщо ви не уклали декларацію, одразу телефонуйте на гарячу лінію з питань коронавірусу у вашій області, на гарячу лінію МОЗ 0-800-505-201 або Центру громадського здоров'я +38 044 425 43 54. Також можна подзвонити на Урядовий контакт-центр за номером 1545.

Подальший алгоритм дій вам скаже ваш лікар або оператор контакт-центру, на який ви зателефонували.

Запишіть та розмістіть так, щоб знайти найшвидше, наступні номери телефонів:

  • номер реєстратури центру надання первинної медико-санітарної допомоги, в якому ви обрали свого лікаря;
  • номер мобільного вашого сімейного лікаря або терапевта;
  • в кожній області працює цілодобова гаряча лінія з питань коронавірусної інфекції. Знайдіть та запишіть цей номер також.

2. Вимоги безпеки перед початком роботи

  1. Працівник повинен пройти інструктаж щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції (COVID-19), дотримання правил респіраторної гігієни та протиепідемічних заходів, а також навчання щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації.
  2. Допуск до роботи персоналу закладу освіти здійснюється за умови використання засобів індивідуального захисту (респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно).
  3. Вхідний скринінг та правила поведінки персоналу.
  1. Увесь персонал закладу проходить термометрію перед початком робочого дня безконтактним термометром. Результати записуються в журнал термометрії персоналу для контролю виконання термометрії.

  1. Сестра медична  або інша уповноважена особа оглядають персонал закладу перед початком роботи на наявність симптомів гострого респіраторного захворювання (кашель, нежить, осиплість голосу, почервоніння очей).
  2. У разі виявлення працівника з підвищеною температурою тіла понад 37.2° С або з вищевказаними симптомами, такий працівник не допускається до роботи з рекомендаціями звернутись за медичною допомогою до сімейного лікаря. Про такий випадок повідомляється директору та робиться відмітка в Журналі Термометрії про недопущення до роботи.
  3. При появі підвищеної температури тіла (вище 37.1° С) або респіраторних симптомів вдома працівник закладу повідомляє свого безпосереднього керівника та не виходить на роботу, одночасно звертаючись за медичною допомогою.
  1. Вхідний скринінг учнів на наявність ознак інфекційного захворювання.
  1. Зустріч учнів зранку здійснюється відповідальною особою (сестрою медичною або вчителем) на вулиці.
  2. Застосування засобів захисту (масок, щитків, респіраторів, рукавичок) при таких контактах недоцільне.

2.4.3.Відповідальна особа проводить вимір температури тіла та візуальний огляд дитини на наявність інших симптомів інфекційного захворювання (кашель, нежить, осиплість голосу, почервоніння очей), запитує про самопочуття у дитини та / або у дорослого, який її супроводжує.

2.4.4.Вимір температури тіла проводиться безконтактним термометром на ділянці зап'ястка або бокових частин шиї (враховуючи інструкцію до використання термометра).

2.4.5.Якщо у дитини визначено температуру тіла вище 37.1° С або наявні інші симптоми респіраторного захворювання (кашель, нежить, осиплість голосу, почервоніння очей) дитина до занять не допускається.

  • Якщо дитина прийшла у супроводі дорослого, вона відправляється додому з рекомендацією звернутись до сімейного лікаря.
  • Якщо дитина прийшла сама, то на дитину одягається медична маска, викликається сестра медична, що проводить дитину до кімнати ізоляції. По телефону викликаються батьки дитини та, за необхідності,

швидка медична допомога.

2.4.6.Дані дитини, в якої виявлені респіраторні симптоми або підвищена температура тіла, записуються та передаються медичній сестрі закладу для ведення обліку таких дітей.

2.4.7.Після того, як дитина з підвищеною температурою тіла або респіраторними симптомами була відсторонена від освітнього процесу, до закладу освіти вона може повернутись лише після одужання та отримання довідки від сімейного лікаря про те, що вона здорова та може бути допущена до відвідування навчального закладу.

2.4.8.Вхід до приміщень закладу здобувачів освіти дозволяється при наявності захисної маски або респіратора. Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях. Під час пересування приміщеннями закладу освіти використання захисних масок є обов'язковим.

2.4.9.Для учнів 1-4 класів вхід та пересування приміщеннями закладу дозволяється без використання захисної маски або респіратора.

2.4.10.Кожен працівник закладу повинен мати засоби індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи.

2.4.11.Після кожного зняття засобів індивідуального захисту та перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту, ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.

2.4.12.На вході до закладу, а потім на вході до класної кімнати чи іншого приміщення (учительської) обробити руки антисептиком. Місця для обробки рук позначені яскравим вказівником.

2.4.13.Вітатися з колегами безконтактно.

2.4.14.Перевірити санітарний стан класної кімнати і провітрити її. Вікна у відкритому положенні фіксувати гачками, а фрамуги повинні мати обмежувачі.

2.4.15.Перевірити наявність розміщення в класі інформації (плакатів/банерів) про необхідність дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю.

2.4.16.Перевірити наявність на вході до класної кімнати місця для обробки рук антисептичними засобами. Місця для обробки рук позначити яскравим вказівником про правила та необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка, тощо).

2.4.17.Перевірити, чи дотримано вимоги соціального дистанціювання, шляхом збільшення відстані між партами. Слідкувати, щоб фізична дистанція між учнями була не менше 1 метра.

2.4.18.Перед початком занять провести опитування здобувачів освіти щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби.

3. Вимоги безпеки під час роботи

  1. Проводити навчання учнів гігієні рук, етикету кашлю. Для молодших дітей рекомендовано розробити план занять в ігровій формі.
  2. Протягом дня дотримуватися дистанції самому та слідкувати, щоб дотримувались дистанції учні.
  3. Обмежити близькі контакти між співробітниками. За можливості максимально використовувати засоби зв'язку (інтернет, телефон) для вирішення питань, що не потребують особистої присутності.
  4. Слідкувати за тим, щоб пересування між навчальними кабінетами здобувачів освіти було мінімізованим.
  5. Проводити заняття впродовж дня для одного і того ж класу в одній і тій самій класній кімнаті.
  6. При «помаранчевому» рівні епідемічної небезпеки педагогам в процесі викладання навчальної дисципліни рекомендовано використовувати захисні щитки.
  7. Багаторазовий захисний щиток використовується та дезінфікується відповідно до інструкції виробника.
  8. У кабінетах інформатики та обслуговуючої праці, а також у майстернях з обробки металу та деревини після кожного уроку перед приходом нових учнів організовувати провітрювання та санітарну обробку всіх поверхонь (в тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння, клавіатури, приладів, інструментів тощо).
  9. Практичні та лабораторні роботи з предметів хімії , фізики та біології проводити демонстраційно в класних кімнатах затверджених за кожним класом, або після кожного уроку перед приходом нових учнів у кабінети хімії, фізики та біології організовувати провітрювання та санітарну обробку всіх поверхонь (в тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння, тощо).
  10. У спортивному залі після проведення занять у кінці робочого дня, а також після кожного уроку перед приходом нових учнів слідкувати за проведенням очищення і дезінфекції поверхонь (дверних ручок, підлоги, спортивного інвентарю тощо).
  11. Після кожного навчального заняття проводити провітрювання впродовж не менше 10 хвилин. При провітрюванні слід забезпечити безпеку дітей шляхом встановлення замків та фізичних обмежувачів на вікна.
  12. За можливості проводити заняття з окремих предметів на відкритому повітрі.
  13. Відтермінувати масові заходи, збори в закритих приміщеннях. За необхідності, можлива організація заходів на вулиці, з дотриманням фізичної дистанції.
  14. Бесіди з батьками, опікунами рекомендовано здійснювати по телефону або у месенджерах.
  15. Використані маски викидати необхідно у контейнери з кришкою з яскравою відміткою «ВИКОРИСТАНІ МАСКИ ТА РУКАВИЧКИ», які розміщені на території закладу (біля входу в заклад, на коридорах та санвузлах).

3.15. Рекомендації щодо гігієни рук у закладі освіти

  1. Миття рук з милом.
  • Основним заходом гігієни рук в умовах закладу освіти є миття з милом.
  • Використання антисептику доцільне лише в тому випадку, коли немає доступу до води та мила.
  • Протирання рук вологими серветками з метою знезараження або в якості заміни миття рук недоцільне та неефективне.
  • Миття рук із милом необхідне у таких випадках:
  • перед початком робочої зміни та після прогулянки,
  • перед прийомом, приготуванням та розданою їжі,
  • після відвідування туалету,
  • коли руки явно забруднені.
  • Тертя рук із милом повинно тривати не менше 30-40 секунд.

  • Кожен рукомийник для миття рук має бути обладнаний рідким милом у дозаторі та одноразовими рушниками або електросушарками.
  • Дозатор для мила треба мити та дезінфікувати перед кожним наповненням новою порцією, якщо місткість для мила багаторазова.
  • Тверде мило не рекомендовано в місцях загального користування.
  1. Обробка рук антисептиком
  • Антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук. Кількість антисептику на одну обробку - не менше 3 мл (це 24-27 «пшиків» кишеньковим диспенсером, тому рекомендовано його просто наливати в долоню).
  • Якщо неможливе використання настінних або настільних дозаторів помпового типу, слід надавати перевагу кишеньковим санітайзерам із кришкою, що може відкриватись та закриватись одним пальцем.
  • Для ефективної обробки рук використовувати антисептичні засоби з загальним вмістом спирту не менше 60% або із 2 % хлоргексидину (інші засоби, що реалізують як «антисептик для рук», наприклад настій ромашки або розчини із 40 % вмістом спирту не є ефективними).
  • Обробка рук антисептиком проводиться методом втирання протягом 30 секунд.
  • Особливу увагу приділіть нігтям (там накопичується найбільше бруду).
  • Обов'язкова процедура в разі будь-яких контактів із (потенційно) забрудненими об'єктами.
  • Перед нанесенням антисептику руки мають бути повністю сухі. Нанесення антисептику на вологі руки подразнює шкіру та знижує ефективність дії антисептичного засобу.
  • Медичні рукавички потрібно використовувати лише у медичних пунктах та за показаннями. Використання медичних рукавичок іншим персоналом поза медичними закладами є неефективним та створює ризики розповсюдження збудників інфекційних захворювань.
  • У разі частого користування антисептиком застосовуйте крем для рук, щоб уникнути підсушування та утворення тріщин шкіри;
  • Контролюйте доступ маленьких дітей до антисептика (він містить спирт і токсичний для прийому всередину).
  1. Рекомендації щодо використання маски:
  • Закиньте гумки за вуха, розправте маску, щоб вона прикривала ніс та рот, обтисніть носову пластину.
  • Маску слід змінювати кожні 3-4 години або коли вона стала вогкою.
  • Не можна чіпати зовнішню частину маски руками. Якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком.
  • Не можна використовувати одноразову маску повторно.
  • Не можна використовувати марлеві маски, вони не забезпечують належного рівня захисту.
  • Як знімати маску: не торкайтеся до її зовнішньої поверхні - зніміть маску за гумки, згорніть і викиньте у смітник.
  1. Безпека повітря закритих приміщень.
  • Найкращим методом дотримання безпеки повітря закритих приміщень є провітрювання приміщень.
  • Рекомендовано розробити погодинний графік провітрювання приміщень із відмітками про виконання.
  • При провітрюванні приміщень слід забезпечити безпеку дітей. Рекомендовано становлення замків та фізичних обмежувачів на вікна, для того, щоб діти не змогли відкрити вікно самостійно або випасти.
  • Слід проводити контроль мікроклімату закритих приміщень, а саме температури та відносної вологості повітря за допомогою термометру та гігрометру. Термометр та гігрометр рекомендовано розміщувати в усіх приміщеннях , де знаходяться діти. Оптимальна вологість повітря 40-60 %.
  • Якщо вологість повітря нижче 40 %, рекомендовано вмикати зволожувачі повітря.
  • Використання рециркуляторів, у тому числі з УФ-випроміненням, є неефективним методом знезараження повітря.
  • Використання УФ-випромінювачів в дитячих закладах освіти не рекомендується.

4. Вимоги безпеки після закінчення роботи

  1. Ретельно провітрити кабінет.
  2. Привести в порядок своє робоче місце, продезінфікувати робочі контактні поверхні.

  1. Закрити вікна, вимити руки і перекрити воду.
  2. Про всі недоліки, помічені під час роботи, доповісти директору закладу або його заступникам.
  3. Прибирання та дезінфекція поверхонь.
  1. У навчальних закладах для прибирання рекомендується використовувати миючий засіб (поверхнево-активна речовина).
  2. «Прибирання» вуличних майданчиків із дезінфекційним засобом є недоцільним для профілактики розповсюдження інфекцій.
  3. У кожному приміщенні має бути наявний графік прибирань із відмітками про виконання.
  4. При прибиранні слід пересуватись від чистих об'єктів до брудних та від розташованих вище до розташованих нижче.
  5. У період підвищеної захворюваності на гострі респіраторні інфекції особливу увагу приділяти обробці висококонтактних поверхонь (ті поверхні, до яких найчастіше торкаються руками).
  6. Необхідно скласти та затвердити перелік висококонтактнпх поверхонь у кожному приміщенні (наприклад, ручки дверей із двох сторін, робочі столи, клавіатури комп'ютерів, пульти, поручні, крани тощо).
  7. Рекомендовано використовувати для дезінфекції контактних поверхонь спиртовмісні дезінфекційні засоби. Використання хлорвмісних засобів може мати негативний вплив на злоров'я людей, якшо в приміщенні, де проводиться обробка, погана вентиляція.
  8. Для дезінфекції поверхонь слід надавати перевагу протиранню поверхонь серветкою, змоченою в дезінфекційному розчині. Серветка має бути вологою від засобу. У наявності мають бути промарковані серветки для протирання різних зон чистоти. Протирання поверхонь повинно здійснюватися при відсутності дітей та за умови провітрювання приміщень.
  9. Миття іграшок проводиться в мильному розчині щоденно пісня завершення роботи. Усі іграшки, які знаходяться в закладі, мають бути виготовлені з матеріалів, що можуть митися.
  10. Миття підлоги в загальних приміщеннях рекомендовано здійснювати з використанням миючих розчинів. Використання дезінфекційних розчинів для миття підлоги не приводить до підвищення рівня безпеки заклалу та може мати токсичний вплив унаслілок випаровування. В туалетах для миття підлоги доцільно використовувати дезінфекційні засоби, надаючи перевагу четвертинним аммонієвим сполукам (ЧАС) або засобам на основі перекису водню.
  11. Прибирання приміщень слід проводити тільки в побутових захисних рукавичках. Допускається багаторазове використання таких рукавичок за умови їх непошкодженої структури. Рукавички потрібно змінювати при преході з однієї зони чистоти (від однієї групи поверхонь) до іншої і при переході з миття підлоги до дезінфекції \ миття поверхонь. Допустимо використовувати одну пару рукавичок за умови, якщо спочатку проходить обробка контактних поверхонь, а потім миття підлоги, але не навпаки.
  12. Весь прибиральний інвентар вовинен мати чітке маркування відповідно до зони, яку ним прибирають. Маркування може проводитись як за допомогою нанесення надписів на інвентар, так і за кольором. При маркуванні за кольором, «кодування» повинно бути зафіксовано письмово та розміщено в кімнаті для зберігання інвентарю для інформування персоналу.
  13. Весь прибиральний інвентар має бути виготовлений з матеріалу, що підлягає дезінфекції. Інвентар має бути чистим та непошкодженим. Не можна використовувати для прибирання дерев'яний інвентар, адже такий інвентар неможливо ефективно продезінфікувати.
  14. Після завершення прибирання весь інвентар слід продезінфікувати: твердий інвентар - методом зрошення або протирання; ганчірки / мопи (за умови ручного прання) замочуються в дезінфекційному розчині на час експозиції за інструкцією до засобу з наступним споліскуванням водою.
  15. Персонал, який проводить прибирання, повинен слідкувати за гігієною рук та ретельно мити руки з милом після зняття рукавичок та завершення прибирання. У разі відсутності доступу до води слід обробити руки антисептиком.
  16. У закладі призначається відповідальна особа для приготування дезінфекційних розчинів. Відповідальна особа забезпечується респіратором, засобом захисту очей, водонепроникним фартухом та рукавичками.
  17. Дезінфекційні розчини повинні готуватись у спеціально відведеній кімнаті, в якій є можливість проводити провітрювання для зменшення кількості випаровування. Доступ до кімнати має бути обмежений для персоналу та заборонений для дітей.

  1. В кімнаті для розведення розчину мають бути наявні інструкції до засобу, що використовується. Дозволяється використання лише дезінфекційних засобів, на які є сертифікати якості та які мають маркування стосовно придатності для застосування у навчальних закладах.
  2. Тара, в якій готується розчин, має бути щільно закрита та промаркована, із зазначенням дати приготування, кінцевого терміну споживання, назви та концентрації розчину.
  3. Весь прибиральний інвентар повинен зберігатися в окремому приміщенні. Не можна зберігати прибиральний інвентар разом із харчовими продуктами, біля унітазів, рукомийників, навчального та технологічного обладнання. У кімнаті для зберігання прибирального інвентарю має бути обладнане місце для сушіння мопів / ганчірок. Сушіння інвентарю на батареях, відрах не допускається.

5. Дії при виявленні симптомів хвороби під час навчального пронесу

  1. При виявленні симптомів хвороби (температура тіла вище 37.1° С, кашель, осиплість голосу, почервоніння очей) учню одягають медичну маску, проводять його в ізоляційну кімнату та повідомляють

 батьків або опікунів. Сповіщають медичного працівника закладу для надання медичної допомоги на догоспітальпому етапі.

  1. При виявленні симптомів хвороби (температура тіла вище 37.1" С, кашель, осиплість голосу, почервоніння очей) у працівника закладу, він / вона негайно відсторонюється від роботи. За можливості, він / вона самостійно повертається до дому та негайно звергається до сімейного лікаря. За тяжкого стану, на працівника одягається медична маска, він / вона відправляється в ізоляційну кімнату, де чекає прибуття машини «Швидкої допомоги».
  2. Після вилучення особи з симптомами інфекційного захворювання в тих приміщеннях, де перебувала така особа, проводиться провітрювання поза графіком та дезінфекція висококонтактних поверхонь.
  3. У випадку підтвердження в працівника закладу COVID-19, проводиться визначення кола контактних осіб. Усі контактні особи відправляються на самоізоляцію під медичний нагляд сімейного лікаря на 14 днів з дня останного контакту з особою, в якої підтверджений випадок COVID-19.
  4. У разі підтвердження випадку коронавірусної хвороби COVID-19 в одного з учнів, всі інші учні відповідного класу визнаються такими, що потребують самоізоляції, та повинні вживати заходів, передбачених галузевими стандартами в сфері охорони здоров'я.

6. Загальні рекомендації щодо профілактики коронавірусу (COVID-19) та зменшення ризику поширення.

  1. Бути свідомими та зменшити соціальну активність.
  2. Зберігати спокій і не панікувати.
  3. Використовувати та розповсюджувати інформацію тільки з перевірених джерел.
  4. Регулярно дезінфікувати поверхні в тих місцях, де ви знаходитесь, та поверхні приладів та пристроїв, на яких працюєте (дверні ручки, поручні, столи, підвіконня, клавіатура, смартфон, пульт, тощо).
  5. Ретельно і часто мити руки з милом чи обробляти їх антисептиком, тривалість процедури - 20-40 секунд.
  6. Обов'язкова процедура, якщо руки видимо забруднені, після приходу з вулиці, перед прийомом їжі, після відвідування туалету.
  7. Мити руки до входу в кабінет або приміщення. Не торкайтеся чистими руками перил, ручок дверей тощо.
  8. Уникати рукостискання та поцілунків при зустрічі з друзями, колегами, знайомими, тощо. Вітайтесь з колегами безконтактно.
  9. Не торкатися брудними руками очей, носа та рота.
  10. Потрібно чхати та кашляти у згин ліктя або прикривати рот, ніс серветками.
  11. Регулярно провітрювати приміщення.
  12. З людьми тримайте дистанцію в 1,5 метра, особливо з тими, хто має симптоми респіраторного захворювання.
  13. Уникати скупчення людей.
  14. Максимально використовувати онлайн-ресурси для проведення нарад.
  15. Подбати про безпечний прийом їжі на роботі.
  16. Якщо ви захворіли, залишайтеся вдома і зверніться до лікаря.

6.17. Використовуйте захисну маску:

  • обов'язково - якщо захворіли і маєте респіраторні симптоми (кашель, нежить);
  • якщо перебуваєте у місцях скупчення людей - з метою додаткового захисту.

7. Вимоги до харчування в їдальні

  1. Здобувані освіти харчуються за графіком, який розробляє керівник закладу. Організація мультипрофільного харчування за типом «шведського столу» та шляхом самообслуговування на період карантину не дозволяється.
  2. Максимальна кількість учнів, що можуть одночасно отримувати (на лінії роздачі) та приймати їжу, визначається таким чином, щоб не порушувати фізичну дистанцію 1 метр.
  3. Після кожної зміни учнів проводити провітрювання протягом 15-ти хвилин через вікна / фрамуги та двері.
  4. На вході в їдальню ретельно вимити руки рідким милом, висушити за допомогою електросушарки для рук.
  5. Дотримуватись фізичної дистанції 1 метр.
  6. Відстань між столами має бути не менше 1,5 м, а за столом знаходитись не більше 4-х осіб.
  7. Функціонування питних шкільних фонтанчиків на території закладу освіти не дозволяється. Питний режим учнів організовується з допомогою використання індивідуальних ємностей для рідини або фасованої питної продукції.
  8. Усім працівникам харчоблоку працювати в засобах індивідуального захисту, маску змінювати кожних 3 години роботи, одноразових рукавичках, які необхідно змінювати після кожної дії (виробничого процесу на харчоблоці їдальні), не пов'язаної між собою.
  9. Після кожного зняття засобів індивідуального захисту (захисних масок, одноразових рукавичок) перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту, ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом.
  10. Використані засоби індивідуального захисту, паперові серветки викидати в окремі контейнери (урни) з кришками та поліетиленовими пакетами.
  11. Працівник їдальні, який видає страви або здійснює розрахунок, повинен бути в засобах індивідуального захисту: захисній масці або респіраторі, захисних окулярах або захисному щитку, одноразових рукавичках.
  12. Працівники харчоблоку проходять навчання щодо одягання, використання, зняття засобів індивідуального захисту, їх утилізації.

8. Вимоги до поводження з використаними засобами індивідуального захисту

  1. Засоби індивідуального захисту (захисні маски, респіратори, гумові рукавички, захисні щитки), паперові серветки викидати в окремі контейнери/урни з кришками та поліетиленовими пакетами наступним чином:
  2. Кількість та об'єм (місткість) контейнерів/урн визначається з розрахунку на кількість відвідувачів закладу освіти, з подальшою утилізацією згідно з укладеними угодами на вивіз твердих побутових відходів.
  3. Контейнери рекомендовано встановлювати біля входу в заклад освіти на коридорах та в санвузлах.
  4. Поліетиленові пакети з контейнерів, у яких зібрано використані засоби індивідуального захисту (захисні маски, респіратори, гумові рукавички, захисні щитки), необхідно замінювати після заповнення або за графіком, щільно зав'язувати (рекомендується використовувати додатковий пакет для надійності зберігання використаних засобів індивідуального захисту) та наносити маркування («використані засоби індивідуального захисту»).
  5. 8.5. Щоденно здійснювати дезінфекцію контейнерів, картонні контейнери одноразового використання після використання підлягають утилізації.

                     Інструкцію розробив

                      відповідальний за ОП                                                               ______________           О.О.Сопіна

                    Директор КЗ «Чкаловська ЗОШ І-ІІІ ступенів»                       ______________        Л.Г.Романенко

                  

                   Інстркцію вивчив (ла)      __________________                       _______________       

                                                                             (дата)                                            (підпис)

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.